Loader

Toplantı Odası Ses Yalıtımı Nedir?

Şirketlerde önemli derecede yapılacak olan toplantılarda alınacak hassas kararların gizliliği açısından ses yalıtım uygulaması önemlidir.  Dış ortamdan gelen ve içeriden dış ortama çıkan seslerin engellenmesi amacıyla ses kesici malzemeler ile bir uygulama yapılmaktadır. Profesyonelce bir toplantı odası hazırlanabilmesi için ses yalıtımı yaptırılmalıdır.

Malzeme seçimi mekandaki izole edilecek gürültünün şiddetine göre doğru olarak belirlenmelidir. Farklı yoğunluktaki ve kalınlıktaki malzemeler ile ses yalıtımında alınacak sonuçlarda değişiklik göstermektedir. Güçlü bir ses yalıtımı sağlanmak isteniyorsa bariyerli ürünler tercih edilmelidir. Bu malzemelerin kalınlık ve yoğunlukları ses izolasyon performansını belirlemektedir.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı
Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı
Nasıl Uygulanır?

Ses yalıtımı uygulamaları tavan, duvar ve zeminde yapılabilmektedir. Ses karmaşası, yankı gibi sorunları giderebilmek için akustik malzemeler kullanılmaktadır. Akustik malzemelerde de alternatif ürünler sunulmaktadır. Seslerin kaliteli duyumunun sağlanması amacıyla akustik ürünler kullanılır.

Akustik süngerler, epdm bariyerli ses yalıtım süngerlerinin yanı sıra çeşitli renk ve modelde kauçuk tabanlı akustik halı, akustik kumaş paneller, kadife kumaşlı tekno touch süngerler ve  akustik melamin süngerler tercihe ve mekanın uygunluğuna göre kullanılabilir.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.