Loader

Rebonded Süngerpan
Nedir?

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Rebonded süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı sünger ürünlerinden yapılır. Genel olarak süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir.

rebonded sungerpan
Rebonded Süngerpan

Rebonded Süngerpan
Özellikleri

– 100cm x 100cm ölçülerinde
– 10-20-30-40-50 mm kalınlıkta
– 90-200DNS arası yoğunlukta
– İstenirse yüksek metrajda üretim mevcut.
– Yanmazlık özelliği yok
– Kendinden Yapışkanlı Üretilebilir.
– Sıvı Solid Yapıştırıcı ile yapıştırılabilir.

Rebonded Süngerpan
Kullanım Alanları

Okul, hastane, hava alanları, çağrı merkezleri, işletmeler, ofis, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, reji odası, televizyon stüdyoları, radyo stüdyoları, düğün salonu, atış poligonu, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, kompresör odası, jeneratör kabini, hidrofor odası, kazan dairesi, akustik oda vb. gibi yerlerde kullanımı kolay ve izolasyon için ideal çözüm sağlamaktadır.

Rebonded Süngerpan
Rebonded Süngerpan

Rebonded Süngerpan
Nasıl Uygulanır?

Gürültülerin şiddetli olduğu mekanlarda ses çıkış ve girişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılır. Tavan, zemin ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilen bir malzemedir. Uygulama şekli ise yapıştırma usulü ile gerçekleştirilir. Bu uygulama için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo yardımıyla süngerpanın uygulanacağı bölgeye sürülür ve daha sonra bondex sünger yapıştırılır.

Rebonded Süngerpan
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.