Loader

Kauçuk Mantar Levha
Nedir?

Mantarlı kauçuk levha denilen malzeme mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir.Darbe oluşumlu seslerin izole edilmesi için rulo veya kauçuk ham maddeli levhalar şap altına veya parke altında kullanılmaktadır.Bu malzeme genellikle yürüme kaynaklı ayak ve topuk seslerini önleme amacı ile kullanılmaktadır.

Esnek ve Darbe emici özelliğe sahiptir ve hijyenik bir üründür.Esnek yapıdadırlar ve istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz.Mantarlı kauçuk levhanın tercih edilmesinin bir nedeni de kolay montaj sağlamasıdır.

Kauçuk Mantar Levha
Kauçuk Mantar Levha

Kauçuk Mantar Levha
Özellikleri

– Kalınlıklar; 2mm ile  15mm arası değişmektedir.
– 500 ve 550 kg yoğunlukları arasında yoğunluğa sahiptir.
– Özellikle lamine, laminat ve halı altına yastıklama, destekleme, ses ve ısı izolasyon uygulamalarında bariyer ürünü olarak kullanılır. Bununla birlikte aynı kalınlıklarda kauçuk ağırlıklı mantar şilte ürünlerimiz mevcuttur.
– Yüzeyi yıkanabilen ve küfe neme karşı dayanıklı bir malzemedir.
– Uzun süre kullanıma sahiptir.
– Genel kullanım alanları olarak parke ve şap altlarını tercih edebilirsiniz.

Kauçuk Mantar Levha
Nasıl Uygulanır?

Mantarlı Kauçuk Levha zeminde şap ve ya parke altında uygulanarak titreşim ve vibrasyonu kesmede etkin performans göstermektedir.

Uygulamadan sonra herhangi bir koku söz konusu olmaz,kolay yıpranmadığı gibi de alev damlacıkları oluşturmaz.Nemden Etkilenmez küf tutmaz suyla temizliği yapılmaktadır.Aynı zamanda Makine temellerinde vibrasyon emici olarak ta kullanılır örnek olarak Asansör Motoru, jenaratör kompresör vs gibi makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla kullanılır.

Kauçuk Mantar Levha

Kauçuk Mantar Levha
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.