Loader

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı
Nedir?

Ses kayıt odaları ses yalıtım uygulaması yapılmamışsa yapılacak kayıtların kalitesi düşük bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu durum profesyonelliği de direkt olarak etkilemektedir. Mekanın çevreden ses almaması gerekmektedir. İstenilen düzeyde ses yalıtımı sağlanması için doğru malzemelerin seçilmesi gerekir.

Ses kayıt odasında en önemli unsur ses sorunlarının giderilmesidir. Dış ortam sesleri nedeniyle kayıt sırasında hatalar oluşabilir. Kayıt sırasında insanların dikkatleri dağılabilir ve konsantre kaybı yaşanabilir.

Kayıt sırasında seslendirme işlemi yapacak kişinin ses performansının üst düzey olması gerekmektedir.  Yankı ve eko gibi ses sorunlarının da engellenmesi gerekir. Doğru malzemeler kullanılarak kayıt odasında ses problemleri giderilir.

ses kayıt Odası Ses Yalıtımı
ses kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı
Nasıl Uygulanır?

Ses kayıt odaları içeriye ses girmemesi gereken ve seslendirecek kişinin ses performansını en üst seviyeye çıkaracak malzemelerden oluşturulmalıdır. Buna göre akustik süngerlerin doğru konumlandırılması yankı ve ekoyu engellemek için çalışmalar yapılmalıdır. Bunun dışında odaya ses girmemesi de çok önemli bir etmendir. Bu konuda da duvar, tavan ve gerekliyse zeminde de ciddi bir ses izolasyonu uygulaması yapılmalıdır.

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.