Loader

Rebonded Bondex Sünger Nedir?

Bondex Süngerler birin sınıf ürünlerden elde edilmiş olan kırpıntı ve atış kumaş, sünger ürünlerinden yapılamamaktadır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalar haline getirilmesi sonucunda tekrardan sıkıca birleştirilmesinden oluşan çok yüksek ses izolasyon süngerleridir. Ses yalıtımı, ses izolasyonu uygulamalarında sıklıkla kullanılan süngerler bondex süngerlerdir. Bondex süngerler sıkıca birleştirilmiş süngerler oldukları için yoğunlukları da yüksektir, bundan dolayı ses geç rgenliği düşüktür, sık kullanım nedenlerinden biriside budur.Ancak aşırı derecede güçlü bir ses kesilmek isteniyor ise ve bu durumda bondex süngerler yetersiz kalıyor ise Bariyerli bondex süngerler kullanılmalıdır.

Rebonded Bondex Sünger
Rebonded Bondex Sünger

Rebonded Bondex Sünger
Özellikleri

Ses yalıtımında farklı sonuçlar elde edebilmek için bondex sünger farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilmektedir. Yoğunlukları 100 dns – 120 dns – 150 dns ve kalınlıkları 10 mm – 20 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm dir. Ebatları 100 x 100 cm dir. Ses yalıtımında istenilen seviyede performans alınabilmesi için doğru kalınlık ve yoğunluktaki malzeme seçilmelidir.

-Ses kesici özelliktedir.
-100 dns – 120 dns – 150 dns yoğunluklarda elde edilir.
-10 mm – 50 mm arası kalınlıklarda üretilir.
-Yanmaz özelliktedir.
-Yüksek ses yalıtım performansına sahiptir.
-Birinci sınıf kalitede bir malzemedir.

Rebonded Bondex Sünger
Kullanım Alanları

Okul, hastane, hava alanları, çağrı merkezleri, işletmeler, ofis, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, reji odası, televizyon stüdyoları, radyo stüdyoları, düğün salonu, atış poligonu, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, kompresör odası, jeneratör kabini, hidrofor odası, kazan dairesi, akustik oda vb. gibi yerlerde kullanımı kolay ve izolasyon için ideal çözüm sağlar.

Rebonded Bondex Sünger
Rebonded Bondex Sünger

Rebonded Bondex Sünger
Nasıl Uygulanır?

Uygulaması yapıştırılarak gerçekleştirilir. Solid yapıştırıcı ile uygulanır. 5 cm hava boşluğu bırakılarak alçıpan ile kapatılabilir. İstenilirse bondex sünger uygulandıktan sonra üstüne akustik süngerler kaplanabilir. Bondex sünger nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Yanmaz özelliktedir. Birinci sınıf kalitededir. Bondeks Süngerpan yüksek ses kesici performanstaki süngerlerdir. 120 ve 150 DNS olarak üretimi sağlanılan süngerler iki mekan arasında oldukça iyi bir sonuç vermektedir.

Rebonded Bondex Sünger
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.