Loader

Yanmaz Akustik Piramit Sünger Nedir?

Piramit sünger özel kimyasallarda bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılmış, akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Tavan ve duvarlara uygulanan akustik süngerdir. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda bariyerli modelleri kullanılır.  Piramit sünger yankı ve eko gibi ses problemlerini önler.

Yanmazlık özelliği olan akustik bir süngerdir. ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalıdır. Poliüretan köpükten üretilen piramit sünger birinci sınıf bir üründür. Mekanlarda akustik ses problemlerini giderir.

Yanmaz Piramit Sünger
Yanmaz Piramit Sünger

Yanmaz Akustik Piramit Sünger
Özellikleri

-Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
-Temizliğe ihtiyacı yoktur.
-Küflenmez ve nemden etkilenmez.
-Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
-Yüksek ve orta frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
-Renk seçeneği melamin köpük beyaz ve gridir.
-Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
-Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
-Ses iletkenlik 0,035 W / mK
-Ses yutma katsayısı ?=0,30 – 1,12

Yanmaz Akustik Piramit Sünger
Kullanım Alanları

Piramit süngerin yüzeyi piramit şeklinde küçük bölmelerden oluşur. Ortam akustiği, ses kalitesi ve ses yalıtımı sağlayan süngerdir. Amacı ortam akustiği sağlamaktır. Ayrıca ses yalıtımı da sağlar. Tek başına güçlü sesleri engelleyemez. Güçlü seslerin izole edilebilmesi için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Piramit sünger bariyerli modelleri ses yalıtımında yüksek performans sağlar. %80 e kadar ses izolasyonu sağlar.

 

Poliüretan köpükten üretilen piramit sünger, akustik düzenleme sağlayan ve ses yutma özelliği olan bir süngerdir. Kullanıl alanları çok geniştir.

Yanmaz Piramit Sünger
Yanmaz Piramit Sünger

Yanmaz Akustik Piramit Sünger
Nasıl Uygulanır?

Yanmaz Piramit Sünger uygulaması kolay uygulanabilmektedir. Yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Solid yapıştırıcı, silikon veya bally aracılığı ile parmak ruloyu önce duvara sürerek beklemeden yapıştırımanız gerekmektedir. AKS Rapid sünger yapıştırıcısı ile de uygulama tavsiye edilmektedir.

 

Diğer piramit akustik süngerler ile özellikleri aynıdır. Renk seçenekleri vardır. Gri, siyah ve beyaz renkleri genelde tercih edilen renklerdir. Yanmazlık özelliği kazandırılmış, ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalı süngerdir. Esnektir ve kolay uygulanır. Küflenmez ve nemden etkilenmez. Uygulandığı ortama şık bir görünüm katar.

Yanmaz Akustik Piramit Sünger
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.