Loader

Tavan Ses Yalıtımı
Nedir?

 

Tavan ses yalıtımı uygulamaları ev, konut, bina veya iş yerlerinizde bulunduğunuz ortamdan dışarıya giden sesleri engellemek ve akustik uygulama yapıldığı takdirde mekan içi akustiği arttırmak için yapılan uygulamalardır.

Tavan ses yalıtımı uygulamaları yapım aşamasında farklı ses yalıtım malzemeleri tercih edilir. Öncelik olarak ses kesimi sağlayacak yalıtım malzemeleri kullanılır ve ardından isteğe göre akustik malzemelerle destek verilir. Bu ses yalıtım malzemelerinin başında akustik panel ve akustik sünger bulunmaktadır.

Tavan Ses Yalıtımı
Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı
Nasıl Uygulanır?

Ses geçirmez tavan elde etmek istiyorsanız kullanacağınız ses yalıtım malzemeleri süngerpan ve epdm ses bariyeridir. Ama malzeme en yoğun ve kalın olacak şekilde hiç boşluk kalmayacak şekilde uygulanır. İnşaat akustiği uygulamamıza başlamadan önce yapıştırma yapılacak yerin kuru ve temiz olmasına özen gösteriniz.

İlk adım olarak süngerpanı sıvı solid bazlı sünger yapıştırıcısı ile yapıştırdıktan sonra hava boşluğu izolasyonda önemli olduğu için çelik veya karkas profille boşluk bırakılır. Profillerin üzerine kauçuktan elde edilen ses yalıtım bandını uyguluyoruz. Ardından alçıpan kaplama yapıp epdm ses bariyeri uyguladıktan sonra son olarak tekrar alçıpan kaplama yapıyoruz.

Tavan Ses Yalıtımı
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.