Loader

EPDM Ses Bariyeri
Nedir?

Epdm ses bariyeri zemin, tavan ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılmaktadır. Çok sık tercih edilen bir malzemedir. Yoğunluğu çok yüksektir. Ses kesici özellikte bir yalıtım malzemesidir. Tek başına yada ses yalıtım süngerleri ile birlikte uygulanabilmektedir. Farklı kalınlıklarda temin edilebilir. Rulo yada plaka olarak elde edilebilir.

 

Epdm ses bariyeri iki ses yalıtım yada akustik sünger arasına konularak kullanılabilmektedir. Ses yalıtım performansını artırır. Ses kesici bir bariyerdir. Ses yalıtım süngerleri tek başına yetersiz kaldığı zaman epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılmaktadır. Ses geçişlerinin engellenmesi için kullanılan epdm ses bariyeri üst düzey bir performansa sahiptir.

EPDM Ses Bariyeri
EPDM Ses Bariyeri

EPDM Ses Bariyeri
Özellikleri

-Ebat : 102cm X 204cm ve 102cm * 12,mt
-Kalınlık : 1,7mm ile 5mm arasında
-Ağırlık : 3,5 Kg ile 10 Kg arasında
-Yanmazlık : Yok
-Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı), dübelleme

EPDM Ses Bariyeri
Nasıl Uygulanır?

Bariyerler ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir.  İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyer monte edilir. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır. İki alçıpan arasında kullanımı tavsiye edilir.

EPDM Ses Bariyeri

EPDM Ses Bariyeri
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.