Loader

Konferans Salonu Ses Yalıtımı Nedir?

Birçok insanın aynı anda bulunduğu ortamlardan birisi olan konferans salonlarında seslerin oldukça gürültülü ve yankılı bir şekilde çıkması sebebiyle ses yalıtımı ihtiyacı kaçınılmaz olacaktır. Rahatsız edici boyutlara ulaşabilecek olan gürültü,  konferansta bulunanlar rahatsız olacaktır ve yapılan faaliyetin verimliliği oldukça düşecektir. Gürültü sorunlarını ortadan kaldırmak için ses yalıtımının uygulanması gerekmektedir.

Konferans salonu ses yalıtımı için aşırı gürültünün olmayacağı ve yankının yüksek boyutlara çıkabileceği konferans salonlarında akustik yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir. İstenilen renk, boyut ve modelde yapılabilecek olan akustik ses yalıtım malzemeleri mekanda görsel ve tasarım açıdan da bir estetik oluşturacaktır.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı
Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Konferans Salonu Ses Yalıtımı
Nasıl Uygulanır?

Aşırı yüksek sesin olmayacağı ancak yankının,gürültünün yüksek boyutlara çıkabileceği konferans salonlarında konferans salonu ses yalıtımı için akustik yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir.

Akustik süngerler, epdm bariyerli ses yalıtım süngerlerinin yanı sıra çeşitli renk ve modelde kauçuk tabanlı akustik halı, akustik kumaş paneller, kadife kumaşlı tekno touch süngerler ve  akustik melamin süngerler tercihe ve mekanın uygunluğuna göre kullanılabilir.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.