Loader

Yanmaz Akustik Special Sünger
Nedir?

Akustik sünger çeşitlerinden bir tanesi de spesiyal süngerdir. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlanması gereken mekanlarda kullanılan ses izolasyon süngeridir. Ses emicilik özelliği vardır. Bu sayede ortam akustiği düzenler. Spesiyal sünger özel kimyasallarla yanmazlık özelliği kazandırılmış ses izolasyon süngeridir. Çok geniş kullanım alanına sahiptir. Uygun fiyatlıdır. Yüksek kalınlığı ve yoğunluğu sayesinde ses geçirme oranı düşüktür.

Spesiyal sünger yanmaya karşı dirençlidir. Poliüretan köpükten üretilir ve diğer akustik süngerlere göre ses yutumu daha fazladır. Birinci sınıf kalitede süngerdir ve en iyi standartlara sahiptir. Özel üretilen bir akustik süngerdir. Spesiyal sünger amacı mekan akustiği sağlamaktır. Akustik düzenleme sağlayarak seslerin kalitesini de düzenler.

Yanmaz Special Sünger
Yanmaz Special Sünger

Yanmaz Akustik Special Sünger
Özellikleri

-Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
-Temizliğe ihtiyacı yoktur.
-Küflenmez ve nemden etkilenmez.
-Kolay şekillenir, esnektir.
-Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
-Yüksek ve orta frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
-Renk seçeneği melamin köpük beyaz ve gridir.
-Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
-Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardır.
-Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
-Ses iletkenlik 0,035 W / mK
-Ses yutma katsayısı ?=0,30 – 1,12

Yanmaz Akustik Special Sünger
Kullanım Alanları

Spesiyal sünger akustik bir süngerdir. Diğer akustik süngerlere göre ses yutum özelliği %20 daha fazladır. Esnektir ve uygulaması gayet basittir. Hastanelerde, müzik kayıt odalarında, hidrofor odalarında, stüdyolarda, evlerde, kafelerde, düğün salonlarında vb. bir çok mekanda kullanılan süngerdir. Geniş kullanım alanına sahiptir. Uygulandığı ortamda akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir.

Spesiyal sünger birinci sınıf kalitede bir süngerdir. Yüzeyi sprey boya ile boyanabilir. Poliüretan köpükten üretilen spesiyal sünger yanmazlık özelliği kazandırılmış süngerdir. ISO kalite belgelidir. Yanmazlık sertifikası mevcuttur. Uzun süre temizliğe ihtiyaç duymaz, nemden etkilenmez, küflenmez, yanmaz, ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Makine daireleri, havalandırma kanalları, kompresör odaları, jeneratör odaları, disko, konser salonları, sinema salonları, toplantı salonları, konferans salonları vb. bir çok mekanda kullanılır.

Yanmaz Special Sünger
Yanmaz Special Sünger

Yanmaz Akustik Special Sünger
Nasıl Uygulanır?

Poliüretan köpükten üretilen labirent sünger uygulandığı ortama şık bir görünüm katar ve mekan akustiğini düzenler. Özel kimyasallar yardımıyla yanmazlık özelliği kazandırılan süngerlerdir. ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalı olan labirent sünger akustik düzenleme ve ses izolasyonu sağlar. Toplantı salonları, konferans salonları, havalandırma kanalları, konser salonları, kompresör odaları, sinema, disko ve daha bir çok mekanda kullanılır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

 

Labirent süngerlerin bariyerli modelleri %80 e kadar izole sağlar. Uygulandığı ortamda akustik düzenleme sağlar.

Yanmaz Akustik Special Sünger
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.