Loader

Reji Odası Ses Yalıtımı Nedir?

Reji odanızın daha rahat, profesyonel çalışma alanı olması amacıyla ses yalıtımı uygulamaları yapılması gerekmektedir. Reji odasında çalışan yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, alt yazı operatörü gibi görevlilerin iş performanslarının düşmemesi ve dış ortam sesleri nedeniyle konsantre kaybı yaşamamaları için ses yalıtımı yaptırılmalıdır. Burada iş performansı ve huzurlu bir ortam için ses yalıtımı yapılmalıdır.

reji Odası Ses Yalıtımı
reji Odası Ses Yalıtımı

Reji Odası Ses Yalıtımı
Nasıl Uygulanır?

Ses yalıtımının yüksek yüzeyde olması gerektiğinden ortama ses girmemesi önemli olduğu için duvarlara ses izolasyon süngerleri kaplanmaktadır, üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Duvarın işlemi bittikten sonra istenirse yine akustik sünger veya kumaş kaplı paneller ile hem akustik düzenleme sağlanır hemde dekor açısından kullanılabilmektedir.

Reji odası için uygulanan ses yalıtımlarında gereken ses yalıtım malzemeleri reji odasında ölçülen ses frekansına göre değişmektedir. Yüksek ses frekansları için bariyerli akustik ve ses yalıtım süngerleri seçilirken diğer ses frekansları için akustik süngerler, EPDM bariyerli süngerler, akustik melamin süngerler, akustik kumaş paneller, kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler kullanılmaktadır.

Reji Odası Ses Yalıtımı
Galerisi

Proje ve Uygulamalarınız İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.